Познатата актерка призна дека поради неуспехот на БАНКАТА ИЗГУБИЛА ПОЛОВИНА ОД ПАРИТЕ КОИ ГИ ЗАРАБОТИЛА: “Мојот брат почина и сега ова! Политичарите нема да ми кажуваат како да живеам”

18.03.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Познатата актерка призна дека поради неуспехот на БАНКАТА ИЗГУБИЛА ПОЛОВИНА ОД ПАРИТЕ КОИ ГИ ЗАРАБОТИЛА: “Мојот брат почина и сега ова! Политичарите нема да ми кажуваат како да живеам”

Дојдоа тешки времиња за светот“, изјави холивудската легенда Шерон Стоун, откривајќи дека неодамна изгубила половина од заработката во кариерата поради колапсот на две финансиски институции.

Поради колапс на две американски банки актерката од „Силвергејт капитал“ Шерон Стоун загуби огромна сума на пари.

Стоун (65) изјави дека изгубила половина од заработката поради финансискиот колапс на банките, но сепак планира да ги донира парите во Центарот за рак на дојка.

„Знам што се случува. Изгубив половина од парите поради финансиските проблеми на банките. Мојот брат почина неодамна и тоа не значи дека нема да се појавам овде. Ова се тешки времиња за светот, за сите ние“, рекла Шерон Стоун во четвртокот на хуманитарна забава во Беверли Хилс.

„Не ми треба политичар да ми кажува што можам и што не можам да правам, што можам и што не можам да правам во животот и која е вредноста на мојот живот. Стани и кажи која е твојата вредност ако можеш Тоа е храброст“, додаде таа, изветувал “Пипл“за време на говорот Стоун.

 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата