Навивачите се држат за глава, Роналдо е фрустриран, противниците му се смеат во лице (ВИДЕО)

3.02.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Навивачите се држат за глава, Роналдо е фрустриран, противниците му се смеат во лице (ВИДЕО)

Денеска против Ал Фатех, Кристијано Роналдо го игра третиот натпревар во Ал Наср од Саудиска Арабија, но португалската ѕвезда и на овој меч не прави голема разлика на теренот, иако имаше две одлични можности да го постигне првиот гол во својот нов клуб.

Кристијано ја погоди противничката мрежа во почетните минути од натпреварот. Голот беше поништен поради офсајд, а во 35. минута Роналдо имаше одлична шанса да донесе израмнување на својот тим. Топката се одби кај него, но повторно не успеа.

Португалецот беше на девет метри од голот. Имаше шанса да шутира кон мрежата каде голманот немаше многу можност да реагира со двајца противнички играчи на гол-линијата.

Сите веќе ја видоа топката во мрежата. Роналдо шутираше, тоа го направи многу лошо и ја шутираше топката далеку над голот.

Секако, домашните навивачи на сите им упатија овации. Во другите клубови не го „мирисаат“ премногу, а доказ за тоа се постојаните провокации кога ЦР ја губеше топката, а такви сцени имаше доста во првото полувреме.

Кристијано Роналдо имаше уште една одлична шанса во судиското надополнување на првото полувреме. Тој ја прими топката во шеснаесетникот, но непречено ја погодува гредата од противничкиот гол и веќе се гледа голема фрустрација на неговото лице.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата