Марк Закерберг го доби третото дете, се знае и името на девојчето (ФОТО)

24.03.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Марк Закерберг го доби третото дете, се знае и името на девојчето (ФОТО)

Двојката ја потврди веста со објава на Инстаграм.

„Добре дојде во светот, Аурелиа Чан Закерберг! Ти си толку мал благослов“, напишаа тие во објавата и го открија името на нивното девојче.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Основачот на Фејсбук и Мета со сопругата Присила ги има седумгодишната ќерка Максима, родена во декември 2015 година и петгодишната Август, родена во август 2017 година.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

Закерберг и неговата сопруга, 38-годишен филантроп и поранешен педијатар, се запознале во тоалетот на една забава во 2003 година, додека двајцата сè уште биле студенти на Харвард. Набрзо почнале да излегуваат и се венчале девет години подоцна, во 2012 година, на интимна церемонија во нивниот двор.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата