Квалификации за ЕВРО 2024: Англија на мегдан со Украина, Италија и гостува на Малта!

26.03.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Квалификации за ЕВРО 2024: Англија на мегдан со Украина, Италија и гостува на Малта!

Денеска со мечевите од 2.коло продолжуваат квалификациите за ЕВРО 2024 во групата-Ц. Познато е дека Македонија ќе биде слободна, но затоа на програмата се два интересни меча. Англија ја дочекува Украина, на кого ова ќе и биде прв меч. О друга страна момците на селекторот Герет Саутгејт посакуваат овој мартовски циклус да го завршат со максимални шест бода, познато е дека тие пред три дена среде Наполи славеа против Италија со 1:2.

Што се однесува од „аѕурите“ тие и гостуваат на Малта, секако дека нам ни одговара тие да не победа, но јасно е која е Италија пред овој меч.

Во текот на попладнето и вечерва се играат уште натпревари и од останатите групи.

Во продолжение можете да го погледнете распоредот на сите денешни натпревари:

РАСПОРЕД ЗА ДЕНЕСКА

15:00 Казахстан – Данска (група Х)

18:00 Англија – Украина (група Ц)

18:00 Лихтенштајн – Исланд (група Ј)

18:00 Словенија – Сан Марино (група Х)

20:45 Луксембург – Португалија (група Ј)

20:45 Малта – Италија (група Ц)

20:45 С. Ирска – Финска (група Х)

20:45 Словачка – БиХ (група Ј)


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата