Интер претстави уникатeн гостински дрес за сезоната 2022/23

11.08.2022
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Интер претстави уникатeн гостински дрес за сезоната 2022/23

Пред стартот на новата сезона во италијанската Серија А, вицешампионот Интер го претстави новиот дрес со кој ќе настапува на гостинските натпревари. Ниту еден клуб нема ваков дизајн на дрес на кој е нацртана картата на светот, а целта е со тоа да се промовираат различност и инклузивност.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата