Бајден фатен во шопинг!

27.11.2022
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Бајден фатен во шопинг!

Американскиот претседател Џозеф Бајден заминал на празничен шопинг во Масачусетс каде што го поминува Денот на благодарноста, во неколку помали продавници како дел од она што малопродажната индустрија го нарекува „Малите продавници во сабота“.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата