Автомобил во движење експлодира пред Влада

18.03.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Автомобил во движење експлодира пред Влада

Возило во движење експлодираше на булеварот Илинденска. Нема повредени патници. Возачот кој веројатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија.

Пожарникарите интервенираат во гаснењето на пожарот, а полицијата го обезбедува местото.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата