Skip to main content
x

23 May 2020 - 18:40
redakcija
Статија

Екипите во германската Бундеслига на рестартираниот шампионат без присуство на гледачи на трибините почнаа да губат многу почесто на своите стадиони.

По продолжувањето на Бундеслигата на 16 мај, домаќините освоија 14,3% од натпреварите (2 од 14). Пред суспензијата на сезоната, тие победуваа во 43,3% од случаите (97 од 224)“, вели статистиката.

Денеска на 4 средби од 27. коло во Бундеслигата ниту еден домашен клуб не успеа да победи. Имаше три гостински триумфи и едно реми.

sportmedia.mk

Најчитани вести