Skip to main content
x

23 May 2020 - 14:00
redakcija
Статија

Пред самиот рестарт на шампионатот на Србија, тимот на Црвена Звезда одигра пријателски натпревар на стадионот Рајко Митиќ со нисколигашот Графичар кој го доби со 4:0.

Головите за актуелниот шампион на Србија ги постигнаа Вукановиќ, Милуновиќ, Боачи и Гајиќ.

Избраниците на Дејан Станковиќ актуелниот шампионат го продолжуваат против тимот на Рад на гости в петок од 19:30 часот.

https://www.youtube.com/watch?v=aJZmzSgUmWM&feature=emb_title

 

 

sportmedia.mk

Најчитани вести