Откако во медиумите се појави видеото од куќата на Сека Алексиќ кое е опкружено со полиња и природа, реакциите на социјалните мрежи беа поделени.

Додека некои истакнуваат дека тоа залудно е да имаш прекрасна вила на такво место, други и завидуваат затоа што има свој мир, далеку од градските гужви и загадениот воздух, особено во времето на пандемијата на коронавирусот.

Токму затоа, самата Сека објави преписка на социјалните мрежи со нејзин фан, а таму стои дека не е ни свесна колку е среќна што живее далеку од центарот на Белград, а неговата порака можете да ја прочитате во целост подолу.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Priroda se budi...🦋💐😇

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Покрај тоа што објави порака што ја допре, Алексиќ својот одговор го сподели со своите следбеници:

- Да, луѓето навистина се исмеваа со мојот потег, но не е сè како што изгледа. Среќно би било да најдеш добра нива како и јас!, рече Сека

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postoji tu negde svet s beskrajnim poljima žita, zelenim livadama, pravilnim drvoredima sa ukusnim plodovima, savršenim vinogradima... I sve je to zdravo samo ako se osuši, ako lišće opadne, ako bude žuto, pa onda ponovo raste, ozeleni i bude još plodonosnije. Nijedno žutilo (pa ni zelenilo) u biljnom svetu nije večno kao ni nijedno sivilo tuge u ljudskom. Sve se samo smenjuje i nastaje, ne nestaje. Sve dok Bog daje da se ljudska duša leči oproštajem, um molitvom, disajni putevi tamjanom, ruke uzimanjem onoliko koliko nam je potrebno, a dok se priroda obnavlja sa prolećem - sve prolazi i sve ima rešenje. 🙏🏼🌳🍀🌾🌷 @uredjenje_zelenih_povrsina 🥀🦋 #ostanikodkuće @okksrbija

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

 

Најчитани вести