Во Иран бројот на заболени од коронавирус достигна 29.406. Од нив 10.457 се излекувани, а 2.234 лица починале, соопшти портпаролот на Министерството за здравство.

Од вчера се потврдени 2.389 нови случаи.

Во последните 24 часа починале 157 луѓе.

извор: Makfax

Најчитани вести