И вториот тест на германската канцеларка Ангела Меркел е негативен на коронавирус, соопштија од нејзиниот кабинет.Таа од неделата е во самоизолација затоа што била во контакт со доктор, кој е заразен од вирусот.

Првиот тест на канцеларката во понеделникот беше негативен.

„Таа е добро и од дома телефонски разговара со претставниците на меѓународната заедница“, рече портпаролот Штефан Зајбер.

извор: Makfax

Најчитани вести