Русокоса девојка стана првата Британка која заработи 1 милион фунти од несериозна веб-страница.

Дани Харвуд изјавила дека таа успеала да ги заработи овие пари за само 18 месеци и без многу замор.

37-годишната жена признала дека стотици илјади следбеници плаќаат месечна претплата само за да ги видат нејзините постови, а тоа се провокативни фотографии и видеа.

Таа посочува дека успехот зависи од правилното управување со страниците, бидејќи има многу други кои позираат голи, но не  заработиле како нејзе.

Најчитани вести