Нов земјотрес вечерва го потресе Загреб. Потресот речиси го почувствувале сите граѓани, истиот бил со време траење од две до три секунди.

Според најновите информации на EMSC истиот бил со јачина од 3,2 степени според рихтеровата скала. Епицентарот на истиот бил на длабочина од 10 километри, објавува хрватски Индекс.

Најчитани вести