На 20.03.2020 во 17:30 часот било пријавено дека на бул.“Партизански oдреди“ по претходна расправија дошло до нарушување на јавен ред и мир со меѓусебна  физичка пресметка.

Се степале Е.С.(35) и Д.Д.(20), двете од Скопје.

Сочинети се записници за константиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.            .

Најчитани вести