Во текот на вчерашниот ден во 13 часот било пријавено дека на бул.„8 Септември“, во близина на мостот на река Вардар, товарно возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(38) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје. Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Клиничката болница „Систина“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на
настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Најчитани вести