Кузмановски ќе го замени Магдебург со Хановер?

09.03.2020
Vesnik.com
Кузмановски ќе го замени Магдебург со Хановер?

Авторитетиот германски весник „Билд“ денеска излезе со информација дека нашиот репрезентативец Филип Кузмановски е голема желба на бундеслигашот Хановер.

23-годишниот Кузмановски минатото лето се пресели во Германија во редовите на Магдебург, а оваа година има само повремен статус на првотимец во тимот.

За Магдебург се вели дека е дури и подготвен да ја заврши соработката со Кузмановски, дури и да му дозволи да си замине како слободен играч. Останува да се почекаат контактите и да се види дали навистина Хановер е подготвен да го донесе Кузмановски како новоз асилување во тимот.

sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата

;