Градот Скопје попладнево испрати апел граѓаните да бидат внимателни, поради најавите за повторни врнежи и силен ветер.

Согласно најавите од УХМР и можноста за повторни врнежи на дожд и засилен ветар во текот на денешниот ден, апелираме до граѓаните: да избегнуваат движење по патеки покриени со дрвја, како и да избегнуваат да ги паркираат своите возила во близина на дрвја.

Екипите на Град Скопје ја следат состојбата на терен и истите се подготвени да интервенираат за санација на штетите предизвикани од евентуално невреме.

Најчитани вести