Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ на Ден на вљубените испратила порака на сите парови која предизвикала лавина од смеење.

Пејачката поделила цитат од еден корисник на Твитер и ги насмеала своите следбеници.

“Бадијала денеска славите, за ден, два доаѓа ретрограден Меркур и сите ќе раскинете“, напишала Цеца на Инстаграм и додала емотикони кои плачат од смеа.

Најчитани вести