По барање на пратеничката од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, Емилија Александрова, пратениците повторно се на еден час пауза. Александрова рече дека барањето го упатува за да се смиреле страстите откако претходно на говорницата пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, разменија неколку реплики и обвинување со пратеникот Крсто Мукоски.

Во продолжението на денешната 135. седница, Милошоски од говорницата праша дали може да објави снимка која, како што рече, ќе покаже оти лицето З.З. е главата на случајот „Рекет“. Собранискиот спикер, Талат Џафери не го дозволи таквото барање, упатувајќи го пратеникот материјалите кои евентуално ги поседува да ги достави до соодветните институции.

Најчитани вести