Skip to main content
x

13 Feb 2020 - 12:10
redakcija
Статија

Познат е изгледот на дресовите за престојниот Ол стар кој ќе се одржи во Чикаго идниот викенд. Раководството на НБА лигата на овој меч ќе му изрази почит на трагично загинатиот Коби Брајант и неговата ќерка, па на дресовите на истокот и западот ќе има црни ленти.

Тимот на Леброн ќе игра со броевите 2, додека тимот на Јанис ќе биде со бројот 24.

Тие ќе изгледаат вака:

sportmedia.mk

Најчитани вести