Едно лице го загуби животот додека тројца се повредени во сообраќајна несреќа и два автобуси во Земун.

Тешката сообраќајна несреќа се случила на ул. „Цар Душан“ во Земун утрово околу четири часот, во која се судрија два автобуси и автомобил. Возачот на едниот автобус загинал на лице место, додека тројца патници се сериозно повредени и пренесени во болница.

Според неофицијални информации, несреќата ја предизвикал возачот на автомобилот, кој се обидел да избега, но бил уапсен малку подоцна.

Од ГПС Белград соопштиле дека врз основа на првите информации од местото на настанот, се укажува на тоа дека несреќата ја предизвикал невнимателниот возач на автомобилот, додека пак возачите на двата автобуси воопшто немаат вина.

„Ништо не може да го врати младиот човек кој го загуби животот и тоа е непоправлива загуба за неговото семејство. Ние длабоко сочувствуваме со семејството на починатиот возач и на ГСП" Белград ", се вели во соопштението од Секретаријатот за јавен превоз.

Најчитани вести