Сегмент во кој Холивуд се простува од починатите ѕвезди имал голем пропуст.

Секоја година на доделување Оскари се случува некој да биде изоставен од Ин меморијам“ сегмент, во кој Холивуд се сеќава за сите кои не напуштиле во изминатите години.

Оваа година, Академијата одала почит на оскаровецот и НБА легендата Коби Брајант, кој загина заедно со ќерката Џиџи во хелихоптерска несреќа пред две недели.

Во “Ин меморијам“ прикажани се глумци, глумици и филмски работници, но е изоставен Лук Пери, глумец кој со децении имал забележлива телевизиска кариера а ја стекнал во познатата серија “Беверли хилс“ .

Починал на 4. март минатата година, од мозочен удар. Јавноста го осудила фактот што Академијата го “заборавила“ глумецот.

Најчитани вести