Страшна трагедуја која го потресе светот.

Трагедија во која загина Коби Брајан ја потресе цела планета.

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња и легенда на Лос Анѓелес Лејкерси се наоѓал во хелихоптер со уште четири лица.

Спрема првични информации преживеани нема.

До несреќа дошло во Калабас во Калифорнија во неделата наутро по локално време.

Сеуште се очекува официјачни детали и причините за падот на хелихоптерот, засега пристигнати се први фотографии од лице место.

Најчитани вести