Страницата за возрасни YouPorn и понудила работа на Меган Маркл. Сопствениците на оваа порно-страница сметаат дека војвотката Меган ќе биде идеална за позицијата директорка на нивните специјални иницијативи, бидејќи таа би можела „да најде креативно решение и покрај застарените политики и начините на размислување“.

Потпретседателот на YouPorn, Чарли Хјуз и испратил писмо на војвотката во кое и честитал на пензионирањето и и понудил работа, а писмото е објавено од британските медиуми.

„Честитки за вашиот неодамнешен потег. Ние на YouPorn внимателно ги следиме вестите за Megxit и се восхитуваме на вашите напори да создадете живот за себе надвор од Кралската палата. Знаеме дека сте добиле голем број интересни понуди, но ние би сакале да ви понудиме единствена позиција како директор за специјални иницијативи за да му помогнете со филантропско дело на YouPorn “, напишал тој и уште објаснил зошто тие сметаат дека Меган е идеална за оваа позиција.

„Ние секогаш се обидуваме да најдеме начин да и вратиме на заедницата, но честопати сме цел на осуда од компании и организации кои не прифаќаат донации од нашата индустрија. Вие докажавте дека сте некој кој наоѓа креативни решенија и интересни начини да го направите светот подобро место и покрај застарените политики и размислување. Затоа сметаме дека сте совршени за оваа позиција“, заклучил сопственикот на порно страницата.

Што ли само на ова би рекла кралицата?!

Најчитани вести