Skip to main content
x

15 Jan 2020 - 12:10
redakcija
Статија

Ден по елиминацијата на Европското првенство 2020 на Македонија во групната фаза, нешто што не ни се случило на последните четири континентални собири, работите се уште матни.

Селекторот Данило Брестовац за кој ова беше прво големо натпреварување како предводник на нашата најуспешна репрезентација допрва го чекаат главоболките и тешките анализи за тоа каде, како и зошто го „прокоцкавме“ првенството.

sportmedia.mk

Најчитани вести