Skip to main content
x

15 Jan 2020 - 11:50
redakcija
Статија

Оливие Жиру во текот на овој викенд ќе пристигне во Милано за да ги мине лекарските прегледи во екипата на Интер. Како што објави „Скај Спорт Италија“, Челси ја прифатил понудата на Интер во висина од 4,5 милиони евра плус 1 милион евра бонуси за заминување на Французинот.

Напаѓачот е во последните шест месеци од договорот на „Стемфорд Бриџ“ и оствари само седум настапи досега оваа сезона, постигнувајќи еден гол.

Според експертот за трансфери на „Скај Спорт Италија“, Џанлука Ди Марцио, двата клуба си подале рака.

Жиру исто така се договорил со Интер за личните услови од договор кој ќе има важност до јуни 2022 година.

sportmedia.mk

Најчитани вести