Skip to main content
x

15 Jan 2020 - 11:00
redakcija
Статија

ТИКЕТОТ на ДЕНОТ со Mozzart денеска го составивме од комбинација од повеќе типови. На фаворитите ќе одиграме на победи на Манчестер Ј. и Јувентус. За дуелот на „Олд Трафорд“ сепак се одлучивме на двојна шанса, 1Х затоа што Вулвс се исклучително незгоден тим, иако Јунајтед игра дома, а Купот му е вистински таргет. За Јувентус немаме стравувања дека ќе победи против Удинезе, па затоа одиме и со „кец во кец“. Удинезе има многу поголема работа во првенството, отколку да троши сили против шампионот кој е апсолутен фаворит. Останатите три меча исто така имаат добри квоти за интересен тикет.

  1. 19.00 Ним – Рен тгг ГГ (1.97)
  2. 20.45 Јувентус – Удинезе пк 1-1 (1.73)
  3. 20,45 Манчестер Ј. – Вулверхемптон дш 1Х (1.23)
  4. 21.00 Кадиз – Мирандес вг 3+ (2.35)
  5. 22.00 Лимон – Сан Карлос вг 3+ (1.45)
  • ВКУПНА КВОТА: 14,28

 

sportmedia.mk

Најчитани вести