Skip to main content
x

14 Jan 2020 - 18:40
redakcija
Статија

Фудбалерите на Шкупи веќе неколку денови тренираат на ФФМ, и тоа поради проблеми со теренот на својот стадион Чаир. На ФФМ чаирчани и ќе ги одиграат првите две пријателски натпревари оваа зима, потоа следува планираното заминување во Анталија.

Па така четата на стратегот Ќатип Османи на 16 јануари, на теренот на ФФМ, ќе ги одмери силите со екипата на Фљамуртари и тоа со почеток од 13 часот. Три дена подоцна ривал ќе биде екипата на Дрита Гњилане, исто така од Косово, а овој натпревар на ФФМ ќе почне во 13.30 часот.

sportmedia.mk

Најчитани вести