На 13.01.2020 во 17:12 часот во СВР Скопје, А.Б.М.(32) од Скопје пријавила дека околу 17.00 часот на ул.„Кочанска“, поради нарушени меѓусоседски односи, била физички нападната со тврд предмет од Ц.С. (80) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести