На 10.01.2020 во 18,00 часот во СВР Куманово, 47-годишен маж од кумановско пријавил дека истиот ден околу 13,30 часот, неговата 13-годишна ќерка се оддалечила од својот дом со Ј.Р. (55) од Крива Паланка. Во 20,00 часот од страна на полициски службеници од ПС-Крива Паланка, Ј.Р. и малолетничката се пронајдени во Крива Паланка и веднаш се известени нејзините родители. Ј.Р. е лишен од слобода и задржан во ПС ОН-Крива Паланка и се работи на расчистување на случајот.

Најчитани вести