Поп-пејачката Антониа Гиговска му купи карти на дечкото Иван за во Рим, но и карта за да го гледа натпреварот Рома-Јувентус. Таа го лажела дека ќе одат во Истанбул, па дури на аеродромот Иван, дозна дека ќе оди да ја гледа Рома, оти е негов омилен фудбалски клуб. Картата за натпреварот чини 100 евра.  Антониа и Иван веќе некое време се во љубов и постојано споделуваат заеднички слики или видеа на социјалните мрежи.

Најчитани вести