Американскиот министер за одбрана, Марк Еспер по нападот на Флорида наредил да се преиспита безбедноста на воените бази и да се проверат процедурите што ги поминуваат странските војници кои доаѓаат во САД на обука.

Припадник на саудиското воено воздухопловство во петокот во база на морнарицата во Пансакола на Флорида со огнено оружје уби три лица и рани уште осуммина.

извор: Makfax

Најчитани вести