Во Чаир и во Грчец има во моментов има големи полициски претреси како дел од продолжената акција на полицијата за сузбивање на нарко криминалните кланови кои во меѓусебна пресметка, предизвикаа вооружен инцидент во Александар Палас.

МВР веќе соопшти дека во тек се голема оперативна акција за сузбивање на криминал.

- Изминатото деноноќие полицијата превзеде оперативно такитчки активности со цел расветлување на настанот во А. Палас. Проведени се две лица кои се поврзани со овој настан и со кои се обавуваат истражни разговори. Со оглед на тоа дека станува збор за опсежна полициска операција која е во тек, во овој момент детали нема да бидат соопштени, велат од МВР.

...повеќе детали наскоро...

 

Најчитани вести