Меланија Трамп на својот профил на „Твитер“ покажа како изгледа Белата куќа украсена во пресрет на Божик.

„Американски дух“, стои во објавата на првата дама која сподели неколку фотографии на социјалната мрежа.

„Возбудена сум што можам да ја споделам оваа изложба на патриотизам со сите вас“, додаде Меланија споделувајќи и видео.

извор: Makfax

Најчитани вести