Skip to main content
x

2 Dec 2019 - 20:40
redakcija
Статија

За кратко во Париз ќе започне свечената церемонија. Веќе не е тајна, Лионел Меси ќе биде добитник на наградата за најдобар фудбалер за 2019 година. За Аргентинецот кој пристигна со своето семејстви ова ќе биде шеста „Златна топка“.

 

sportmedia.mk

Најчитани вести