Против седум лица, сите од селото Баница, полицијата поднесе кривична пријава поради насилство.

Од МВР информираат дека станува збор за членови на две семејства, кои денеска на пазар во во Струмица учествувале во физичка пресметка, при што со повреди се здобиле тројца од нив.

Тие се тепале и пред неколку дена, во атарот на селото Раборци.

Лицата се на возраст од 18 до 48 години.

извор: Makfax

Најчитани вести