Skip to main content
x

22 Nov 2019 - 23:40
redakcija
Статија

ПСЖ има намера да му понуди продолжување на договорот со својот напаѓач Килијан Мбапе, јавува новинарот Николо Скира.

Според изворот, парижани подготвиле нов договор за 20-годишниот напаѓач, чие времетраење ќе биде 5 години. Според него, платата на фудбалерот треба да порасне на 30 милиони евра годишно, плус бонуси. Се очекува дека во блиска иднина клубот ќе започне преговори со агентот на играчот за потпишување нов договор.

sportmedia.mk

Најчитани вести