Пратеничката во Косовскиот парламент од движењето „Самоопределување“ на идниот косовски премиер, Албин Курти, индиректно го обвинува Заев за лицемерие.

Скопјанката Влера Ѓакова која е блиска соработничка на Курти се чуди како Заев фрлаше со дрвја и камења по Путин а сега го менува ставот.

– Од Русија со љубов: Односите со Москва за Зоран Заев сега се пријателски иако ја обвини за државен удар! – пишува Ѓакова која беше дел од тимот на кандидатот за претседател Блерим Река на последните избори.

 

Најчитани вести