Се жали на мајсторите кои сеуште се во станот!

Вики Миљковиќ купила дури три стана во елитната белгратска населба, а за само еден стан одвоила околу половина милион евра, откриваат нејзините соседи

Пеачката неодамна со нејзиниот сопруг и синот Андреја се преселиле во еден од трите стана, а нејзините соседи откриваат што се случува во нејзиниот крај.

“Вики е наша драга сосетка. Ја гледаме скоро секој ден со работници, постојано влече некои кутии. Се жали на тоа што во станот се нон-стоп мајстори и хаос е, едвај чека опремувањето да се заврши и на мир да започне живот на оваа адреса. Фина и пристојна жена, жена од народ. Кога и да ја видам таа е на телефон, постојано со некого разговара. За опремување на станот ангажирала архитект, кој има многу работа“, открива девојка која живее во сосетсто на пеачката.

Миљковиќ со сопругот и синот се редовени гости во кафуле веднаш до нивната зграда.

“Вики ни доаѓа често. Љубезна е, нормална, не глуми ѕвезда. Не пие алкохол, омилен пијалок и е лимонада. Некогаш доаѓа средена, некогаш ненашминка и без фризура. Со семејството оди во маркет да пазари“, вели вработена од кафулето.

“Вики доаѓа често. Пристојна и културна жена. Искрено, не знаев дека е пеачка, додека таа самата не ми кажа, не слушам таква врста на музика“, рекла вработена во менувачница.

Најчитани вести