Филадлефија забележа убедлив триумф над Минесота со 117:95, но денеска сите зборуваат за тепачката од овој меч.

Мечот меѓу Филаделфија и Минесота беше „зачинет“ со тепачка меѓу Џоел Ембид и Карл Ентони Дејвис. 

Во текот на третата четвртина дојде до физичка пресметка меѓу Ембид и Таунс, се вклучија нивните соиграчи и официјалните лица кои успеаа некако да ги разделат и да спречат уште поголем инцидент.

Најчитани вести