Со два гола на Елиф Елмас, Македонија ја победи Словенија со 2-1, голем триумф на нашата репрезентација кој не остава во игра за пласман на Европското првенство.

Македонија одигра одличен натпревар против Словенија, Елиф Елмас блесна, нашата репрезентација има голема ѕвезда која допрва ќе сјае.

Нашите фудбалери беа подобри во текот на целиот натпревар, со исклучок на притисокот во последните минути Словенија речиси и посериозно да не го загрози нашиот гол.

 

 

Квалификации ЕП 2020

Група „Г“, 7. коло

Национална арена „Тодор Проески“ – Скопје, гледачи: 16.500

Македонија-Словенија 2:1 (0:0)

Елиф Елмас 50`, 68`/Иличиќ 90`

Македонија: Димитриевски, Ристевски, Адеми (Тошевски 78`), Муслиу, Алиоски, Пандев (Тричковски 66`), Ристовски (Зајков 81`), Николов,Спировски, Елмас, Несторовски.

 

Најчитани вести