Момче било нападнато и ограбено вчера во автобус на ЈСП! 24-годишниот Ф.М. од Берово вчера во СВР Скопје пријавил дека околу 15: 20 часот во автобус број 55 на улицата „Никола Карев“, четири лица физички го нападнале и му одзеле лични предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести