Приватниот авион на „Сакраменто Кингс“ кој летал од Индија за Англија го удрил гром при слетувањето на аеродромот во Лондон, пренесува ЕСПН.

Во авионот биле Владе Дивац, Пеџа Стојаковиќ и останати членови од управата на кошаркарскиот клуб, како и претставници на медиумите.

За среќа, никој не е повреден, а авионот слетал без проблеми.

Во авионот не биле членовите на стручниот штаб како и кошаркарите, меѓу кои српските играчи Игор Кокошков, Богдан Богдановиќ и Немања Бјелица, кои патувале со авионот на раперот Дрејк.

извор: Makfax

Најчитани вести