Најмалку 23 деца загинаа во пожар што изби рано утрото во интернат во предградието Монрови, во главниот град на Либерија.

Според информациите, во моментот на пожарот, децата спиеле. Полицијата трага по телата. Не е позната причината за пожарот.

Сочувство за трагично загинатите изрази претседателот Џорџ Веа, познатиот фудбалер од 90-те години.

извор: Makfax

Најчитани вести