Триесетиедногодишен скопјанец загина откако во него удри воз на железничката пруга, пред надвозникот на бул.„Србија“. Според информациите, возот сообраќал на релација Битола – Скопје при што удрил во пешакот Н.М., кој починал на местото.

Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax

Најчитани вести