Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва по победата на македонската одбојкарска репрезентација упати честитка до одбојкарите.

-Честитки за јуначката победа на Македонските одбојкари. Црвено жолтата се брани со мотивираност, енергија, посветеност, чест и име.
Македонија е горда на вас. Во тешкото секојдневие на нашиот народ заеднички да се радуваме на уште победи! , стои во неговиот пост на Фејсбук.

 

Најчитани вести