Водителката на Н1 телевизија Марија Жежељ направила лапсус кога во Дневникот место да каже премиерката на Србија Ана Брнабиќ, рекла Ана Николиќ. 

Снимката е хит на социјалните мрежи, а пејачката дури и се пошегувала на сметка на ова.

 

Најчитани вести