Поранешната македонска репрезентативка и дел од ЖРК Вардар, Ива Стојковска, во саботата се омажи за струмичанецот Даниел Пројковски со кого беше неколку години во љубовна врска.

Меѓу бројните гости на нивната свадбената прослава, која се одржала во еден познат скопски ресторан, бил и премиерот Зоран Заев.

Најчитани вести