Филмската актерка Мерил Стрип (70) е подготвена за промени. Според „Селебрити нет ворт“, Мерил го продава својот пентхаус во населбата Трибека во Њујорк по цена од 18,3 милиони долари.

Стрип овој пат даде попуст затоа што кога го продаваше луксузниот стан во август минатата година, таа побара 25 милиони долари. Со таа цена, актерката не најде купувач.

Станот со неверојатен поглед на Њујорк има четири спални соби, пет тоалета, соба за велосипед, целодневен вратар, фитнес-сала, градина и гаража. Во станот се влегува преку елегантно уредено претсобје, со лифт на клуч.

Целиот стан е уреден во италијански стил.

извор: Makfax

Најчитани вести